תקציב שיפוצים

כיצד עומדים בתקציב שיפוצים בצורה מוצלחת?

החלטתם שהגיע הזמן לשפץ את הבית שלכם. החלטה נבונה ללא ספק, שגם תהיה משתלמת לטווח הרחוק. אלא שבעבור שיפוץ איכותי, צריך להשקיע לא מעט תקציב, ולעתים קרובות צריך גם לקחת הלוואה מהבנק. אז כיצד עומדים בתקציב שיפוצים ולא חורגים ממנו? ואיך אפשר בכלל לקבוע כבר בהתחלה תקציב ראלי שלא תהיה ממנו שום חריגה?

 צימרים חדרים לפי שעה

לתכנן את הכל מראש

כדי לענות על השאלה כיצד עומדים בתקציב שיפוצים, חשוב מאד לתכנן מראש את כל המהלכים שלכם. עוד לפני שאתם בכל לפונים לבנק, מומלץ לוודא מהו טווח המחירים היום עבור שיפוצים, תוך השוואה בין שתי שיטות - או שאתם שוכרים בעצמכם את כל אנשי השיפוץ, או שאתם פונים לקבלן שיפוצים שירכז את כל המלאכה עבורכם. לאחר מכן, מוודאים עם הבנק שאתם יכולים לקחת הלוואה, ואז מגיע החלק החשוב. כשאתם חושבים כיצד עומדים בתקציב שיפוצים, שימו לב תמיד ליכולת ההחזר שלכם עבור ההלוואה שנטלתם - כך תוכלו תמיד להיות צעד אחד קדימה. במהלך השיפוץ עצמו, הקפידו תמיד לשאול את אנשי המקצוע מה הם מבצעים, האם הם זקוקים לעזר של איש מקצוע נוסף, האם יש אחריות על העבודה שלהם - וכך תמיד תדעו היכן אתם עומדים.

 

אפשר כבר להתחיל לשפץ

כפי שראיתם, כדי לדעת כיצד עומדים בתקציב שיפוצים, צריך לבצע לא מעט תכנון מראש. אבל אחרי שביצעתם את התכנון וגם ווידאתם שאתם עומדים לחלוטין ביכולת ההחזר, אפשר ליצור קשר עם אנשי המקצוע, ולהתחיל את תהליך השיפוץ, שבסיומו יהיה לכם בית שיעמוד ממש כמו חדש.

כיצד לבחור חשמלאי?

כולנו נתקלנו בזה לפחות פעם אחת, אולם לא תמיד אנחנו שומרים את הידע שצברנו: כאשר אנחנו חוזרים הביתה ומגלים תקלה בחשמל שאיננו יכולים לתקן בעצמנו. מלבד ההמתנה הלא-נעימה בחושך, הרי שמציאת חשמלאי מתאים שיהיה גם מקצועי, גם אמין – כדי לתקן את התקלה באופן שנדע שאנחנו מקבלים את השירות הטוב ביותר האפשרי – היא מטלה לא פשוטה. להלן נפרט מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי מתאים.

קבלו המלצות מחברים או מכרים
ככל שיש לכם אפשרות לשאול מכרים, חברים או קרובי משפחה על חשמלאי שהם יכולים להמליץ עליו – הרי שזאת הדרך הטובה ביותר להגיע אל חשמלאי. להיכרות יש שני יתרונות חשובים – ראשית, כיוון שאתם יכולים ללמוד מהחוויה של החבר או הקרוב עם אותו חשמלאי. אם בחר להמליץ עליו, סימן שהיה מרוצה מהשירות שקיבל. שנית, בזכות ההיכרות וכדי שלא לפגוע במוניטין שלו, החשמלאי יכול להרגיש במקרים שונים יותר מחויב אליכם ולהציע לכם את השירות הטוב ביותר.

צימר חדר לפי שעות

ואם אין ממי לקבל המלצה?
אם אין מי שיכול להמליץ לכם על חשמלאי מתאים, הרי שאתם יכולים לחפש – כמו כמעט כל דבר אחר בימינו – באינטרנט. אולם, חשוב להקפיד על בחירת חשמלאי מוסמך, וכדאי לחפש המלצות עבור אותו חשמלאי. ככל שתחפשו המלצות ומידע אודות אותו חשמלאי תוכלו לצמצם את מידת אי הודאות שבהזמנת חשמלאי לטיפול בתקלה אצלכם בבית.